vhodná pro bílá, rosé a červená vína

Vysoce aktivní bakterie Oenococcus Oeni určené k biologickému odbourávání kyseliny při výrobě vína. Umožňují rychle a spolehlivě zahájit biologické odbourávání kyseliny přímým naočkováním a nabízí proto ideální předpoklady pro jeho úplnou a spolehlivou kontrolu. Poskytují zaoblenější, harmoničtější vína o nejvyšší stabilitě; nekalkulovatelná rizika spontánního odbourávání kyseliny se spolehlivě vylučují.


 Použití a dávkováníPoužité množství nesmí být menší než doporučená dávka. Menší dávka zvýhodňuje bakteriální spontánní floru a ohrožuje odbourávání kyseliny jablečné. Vsype se jako sušený výrobek přímo do vína bezprostředně po dokončení alkoholického kvašení. U bílých vín je možné bakterie aplikovat také přímo do moštu a to za předpokladu, že ph bude 3,1 -3,4. Přípravek je třeba zamíchat bez vnášení kyslíku nebo dát do pohybu anaerobním přečerpáním. Balení smíte otevřít až bezprostředně před použitím. V otevřeném stavu výrobek nelze skladovat, vzdušný kyslík a vlhkost ho rychle inaktivují! Obzvlášť důležité je, že uvedené faktory se vzájemně zesilují, působí tedy synergeticky. Dosáhlo-li víno téměř hranici dvou nebo více faktorů, může to biologické odbourávání kyseliny zpomalit nebo dokonce znemožnit! Obvykle začíná biologické odbourávání kyseliny 2-3 dny po naočkování bakteriemi a dokončí se – podle vnějších podmínek – asi po 1-3 týdnech. Ideální pracovní teplota činí 16-22 °C. Mladé víno k odbourávání by mělo být nesířené. Celý proces silně podporuje speciální výživa Bactiferm.

 Faktory ovlivňující BOK! Podmínky

Teplota: > 16 °C  /  Hodnota pH: > 3,1 – 3,4 / Obsah alkoholu: do 13,5 % obj.

Snášenlivost vůči SO2: volná do 35 mg/L, celková do 60 mg/L


 Skladování:Skladování musí probíhat při –18 °C. Při +10 °C zůstává aktivita zachována jen několik týdnů. Uchovejte za uvedených podmínek až do doby použití. Přizpůsobení teplotě vína není nutné. Teploty > 30 °C poškozují bakterie, a proto se jim bezpodmínečně vyvarujte!

Výrobce: Chr. Hansen A/S, Bøge Allé 10-12, 2970 Hørsholm, Dánsko

Servis: + 420 775 004 044  + 420 777 784 378


Zobrazené fotografie mohou být ilustrativní.

Podobné produkty: