Speciální šetrný postup aktivace vytváří pórovitou strukturu, která specificky váže především barviva.Použití a dávkování: K úplnému využití adsorpční síly Carbone decolorante doporučujeme uhlové krášlení provést v čeřeném a filtrovaném nápoji, abyste zabránili zanesení pórů a povrchu aktivního uhlí kalovými látkami. Při kombinovaném krášlení přidejte Carbone decolorante vždy jako první krášlící prostředek, abyste nesnižovali adsorpční schopnost uhlí. Doporučujeme testem s malým množstvím zjistit správnou dávkou Carbone decolorante a tu zamíchat s troškou nápoje do těstíčka, aby se prášek zcela zmáčel. Pák do této kaše přidejte další nápoj a zamíchejte. Následně přidejte směs do celého množství nápoje. Nyní je nutno intenzivně míchat k zajištění rovnoměrného rozložení výrobku v nápoji. Podle účinnosti míchadla by doba míchání měla činit 10 – 20 minut. Asi po 1 hodině nápoj ještě jednou intenzivně zamíchejte, abyste adsorpční schopnost Carbone decolorante zcela využili. Protože uhlí projevuje svůj adsorpční účinek již během přidání, účinek krášlení je dokončen již po několik hodinách. Stáčení aktivního uhlí proveďte nejpozději po dvou dnech, a to filtrací.

Dávkování: Ke korektuře barvy vín a šťáv zhnědlých nebo s intenzivní barvou 20–40 g/hl,

ke zesvětlení barevně intenzivního základního vína pro sekt se podle požadavku odbarvení přidává 10–100 g/hl, k barevnému vylepšení lihovin 70–100 g/hl.

Skladování: Vzhledem k jeho vysoké adsorpční schopnosti ho skladujte na suchém, chladném, dobře větraném a pachově neutrálním místě. Otevřené balení těsně uzavřete a spotřebujte co nejdříve.

Servis: (+420) 775 004 044, 777 784 378Hmotnost: 0,5 kg 


Zobrazené fotografie mohou být ilustrativní.

TI_Carbone-Decolorante.pdf

Podobné produkty: